Září 2011

Tiché podlahy

23. září 2011 v 15:03 Podlahy

Tiché podlahy

Aby podlaha propouštěla zvuk směrem k nám nebo od nás co nejméně, je nutné, aby měla mít podlaha vyhovující technické parametry. Technicky to znamená, že strop spolu s podlahou, které oddělují místnosti ležící přímo nad sebou, musí být konstrukčně schopné zabránit vibrací zvuku narážející do podlahy a stropu.
Izolace zvuku podlah i stěn je běžná v nahrávacích studiích. Podlahy i stěny jsou vyrobeny materiálu ze zvukové neprostupnosti. Podlaha i strop musí tlumit či absorbovat zvuky, které se šíří hmotou všech vrstev stropu a podlahy.

Typ podlahy

Vzduchovou neprůzvučnost můžeme zlepšit zvýšením hmotnosti celé konstrukce a instalací těžké podlahy. Rozdíl v izolaci těžké a lehké plovoucí podlahy je v kvalitě použitého materiálu. Desky - které se na lehkou podlahu ukládají suchým procesem -- musí svými parametry odpovídat předpokládanému zatížení. Izolační materiál se správným poměrem pevnosti a pružnosti ovlivňuje míru odhlučnění.
Proto se k izolaci podlah používají desky polotuhé, které redukují šíření zvuku a zároveň snesou zatížení.
Příliš tvrdé desky zvukovou izolaci postrádají. Ke správné funkci plovoucích podlah přispívá i správné řešení detailů. Zejména je třeba věnovat pozornost oddělení roznášecích vrstev plovoucí podlahy od stěn, aby se zabránilo pronikání zvuku okolními cestami (stěnami či nosnou stropní konstrukcí). Roznášecí vrstvu je třeba pružně oddělit od okolních konstrukcí okrajovým páskem po celém obvodu stěn.využito textu http://www.podlahy.probytadum.cz/pokladka-udrzba/jen-doma-klidne-dupejte-sousede-to-neuslysi-ane
Autor: Irena Forejtová
Foto: archiv autorky

Podlahy funkční

23. září 2011 v 15:03 Podlahy

Chtěli by jste mít krásnou a funkční podlahu pro Váš byt či dům? JR decor Vám nabízí průvodce pro výběr podlahy, schodů, tapet či závěs. Výběr podlahy podle Vašich představ je jedinečnou funkcí na českém internetu v oblasti podlah.
Průvodce podlahami Vás provede kolekcemi nejprodávanějších podlah prověřených výrobců. V nabídce jsou podlahy všech materiálů, kvalit, barev, síly podlahy i ceny. Jou připravili podlahy, s nimiž mají naše podlahářství dlouhodobé nejlepší zkušenosti. Je již na Vás, jestli si vyberete podlahu podle průvodce nebo na telefonické doporučení, anebo si vyberete podlahu jiných dodavatelů. JR Decor zajistí pokládku podlahyvždy pokládku podlahy kvalitně, levně a se zárukou.

Dřevěné podlahy

23. září 2011 v 15:01
Dřevěné podlahy a korkové jsou častým materiálem při výběru podlah. Dřevěné podlahy jsou velmi příjemné na dotek, tepelně izolačním schopnostem neodvádí teplo od lidského těla a tím vyvolávají pocit, že dřevěná podlaha hřeje. Teto typ podlahy je tedy vhodný i pro děti, pokud si na podlaze hrají, nedochází u nich k podchlazení. Pokud si do nového bytu či domu budete instalovat dřevěné podlahy, pak vězte, že je budete moci několikrát renovovat, lakovat i brousit.
Naopak laminátová podlaha je téměř bez údržbová. Laminátová podlaha je také vhodná pro podlahové vytápění. Laminátové plovoucí podlahy jsou vhodné do bytu, ale i do komerčních prostorů. Nevýhodou je, že laminát je neobnovitelný materiál. Je tvrdší než dřevo, avšak mnohem křehčí. Při poškození laminátové podlahy jo nejde nijak opravit.
využito textu z http://propodlahy.cz/

Podlahy, prodejci

23. září 2011 v 15:00 Podlahy
Zajímavé akce na podlahy mají menší prodejci podlah, kteří Vám mohou doporučit tu správnou podlahu pro Váš dům či byt. Při výběru vhodné podlahy můžete ušetřit prostředky a vhodnou levnější alternativu než nabízí velcí prodejci. Při výběru vhodné podlahy jistě ušetříte pokud si vyberete kvalitní (dražší) podlahu, ale nebudete ji za pár let muset vyměnit. Každá podlahaje vhodná pro určitou zátěž, prostředí (vlhkost, prach, účel užití) i úroveň zatížení. V neposlední řadě je nutné se o podlahy starat. Poradenství a zajištění Vaší nové podlahy dokáží odborné firmy z Prahy. Služby mohou proto Vašim představám levné.

Při výběru podlahy je možné brát v úvahu
* Technologie obkládání
* Obkládání plochy
* Řezání dlaždic
* Spárování
* Mozaiky, listely, plastické prvky
* Lepení obkladu na silnou vrstvu malty
* Pracovní postup
* Výběr obkládaček

Při pokládání plovoucí podlahy jsou rozhodné:
* Samotná plovoucí podlaha
* Postup práce
* Lišty a průchody trubek

Lepená dlažba
* Lepená dlažba
* Dlažba v interiéru a exteriéru
* Dlaždení - postup

Které lepidlo použít na Vaši podlahu? Spousty velkých prodejců se nás snaží pomocí letáků a letákových akcí přesvědčit o výhodnosti nákupu podlahy přímo u nich.

Letáky a akční slevy na podlahy

23. září 2011 v 15:00 Podlahy
Různé prodejní řetězce nabízejí letáky které táhnou na velké slevy podlah a podlahové krytiny. Tyto podlahy byli dříve nadhodnocené či nemusí být kvalitní. Pokud leták nabízí slevy za více jak 40 % byla podlaha nadhodnocená. Plovoucí podlahy mohou být v různí kvalitě a provedení. Každá podlaha je vhodná na jiné zatížení, jiné užití. Nechte si poradit od odborníků na podlahy. Dřevěné podlahy jsou často používané v prostorách vysoce zátěžových.

Schodiště

23. září 2011 v 14:59
Schodiště a jeho obklady lze najít v každém více patrovém domě. Základem schodu bývají kovové traverzy, či betonové prvky, které nejsou vzhledné. Každý schod ze schodiště je vhodné krýt obkladem.

 • obklady schodiště
 • masivní schodiště
 • laminátové schody
 • top step systém schodů
 • podlaha na schody
 • weitzer parket
 • samonosné schodiště ze dřeva
 • nášlapy naschodiště
 • schody na schodiště
 • obklady schodišť
 • terosové schody
Dalším typem schodišť jsou:
 • obklady na kovové konstrukce schodů
 • poklady na betonové schodiště
 • opláštění schodiště
 • polepení schodiště kobercem
 • Schodiště obležením veškerým materiálem (lino na schody)

Lze mít dřevěnou podlahu na podlahovím topení?

23. září 2011 v 14:06 Podlahy

Lepení dřevěných podlah na podlahová vytápění.

Lze mít dřevěnou podlahu na podlahovém topení?
Při vhodném výběru dřevěné podlahy z kvalitního materiálu můžeme vytvořit plně funkční podlahu, která je navíc přesně to co jste chtěli mít. Důležité je dodržet pokyny dané výrobcem a dodržet technologii pokládky podlahy.
Dřevěné podlahy nikdy nepokládáme v případě, že podlahové topení ještě nebylo spuštěno. Každý by měl před cca 20 dní před pokládkou dodržet náběhové cykly podle tzv. topného protokolu. Rovněž je velice důležité používat tu správnou stavební chemii, například pro vyrovnání případných nerovností, a lepidla určená pro lepení podlahy k podkladu s podlahovým vytápěním.

Květináče a květiny na podlaze

23. září 2011 v 14:05
Je možné mít květináče a květiny na podlaze?
Ano kvalitní podlahy jsou ošetřené lakem či jinou penetrací proti vlhkosti. Ani dřevěné podlahy nemají potíž s květináčem či květinou na podlaze.
sklik: Květiny

Podlahy Admonter

23. září 2011 v 14:04 Podlahy

Výrobce podlahy Admonter a jeho 2.vrstvá konstrukce


Nová 2-vrstvá dřevěná podlaha Admonter, rozmanitá v barvách a povrchových úpravách s rozměrem 120x1200mm. Tyto dřevěné podlahy u tepelně opracovaných dřevin jsou dokonalou ekologickou alternativou k tropickým podlahovinám.
Tloušťka dřevěných podlah Admonter je pouze 10mm, a to při zachování nášlapné vrstvy 4mm s možností povrchové úpravy přírodním nebo běleným olejem, v matném laku, kartáčovaný nebo broušený se sraženými hranami. Podlahy Admonter Vhodné pro podlahové topení. V nabídce dřevěných podlah je nejvíce zastoupený dub, jasan,javor, akácie-robinie, buk, javor, ořech a modřín.

Tapety na zeď

23. září 2011 v 14:02 Tapety na zeď

Tapety na zeď a jejic rozdělění
 • papírové tapety na zeď

  • levné tapety
  • materiál duplexový papír
  • tapety s kratší životností
  • tyto tapety je potřeba lepit na rovný podklad
  Papírové tapety jsou oproti jiným tapetám velmi levné. Levné papírové tapety tí získávají výhodu oproti jiným druhům tapet na zeď. Jedná se o tapety z raženého, potištěného a mačkaného papíru. Nejkvalitnější jsou dvojvrstvé ražené papírové tapety - takzvané duplexní.
 • vinylové tapety na zeď

  • materiál na svrchní vrstvě tapety je vinyl
  • tapety s možností vynikající údržby
  • zakrývá nepatrné praskliny ve zdi
  • jsou levnější než vliesové tapety
  Vinylové tapety na zeď se bez problému udrží na zdi z různých materiálů. Vinnilová tapeta drží na omítce, umakartu, betonu nebo omyvatelných nátěrů. Vinylová tapeta lze použít na zakrytí nerovností prasklin v omítce či zdi. Pro nalepení vinylových tapet na zeď je vhodné použít lepidlo určené na lepení těžkých papírových tapet.
 • vliesové tapety na stěny, beton, sádrokarton

  • módní hit a trend dnešní doby
  • pevný, odolný materiál - vliesové tapety nemění své rozměry
  • velmi snadná údržba (snadno omyvatelné)
  • lze je použít na stěnu i vícekrát
  • lepidlo se nanáší pouze na stěnu
  • vliesové tapety lze ze zdi odstranit celé i za sucha
  Vliesové tapety Vliesové tapety na zeď jsou vhodné na různé různé zdi které mohou být za meteriálů jako je omítka, beton, sádrokarton, dřevotříska, dřevo a podobné. Tapeta se dobře tapetuje a poroto se stává oblíbenou a moderní tapetou. Vliesové tapety jsou vyrobeny z jednostranně impregnovaného vlákninového nosného materiálu tvořeného převážně z buničiny s textilních vláken.

přetíratelné tapety na zeď

 • mají obdobné vlastnosti jako vliesové tapety
 • navíc zde existuje možnost přetření tapety barvou

využito textu z webu dimex- tapety.cz na-zed-tapety.cz/ a na-zed-tapety.cz