Tiché podlahy

23. září 2011 v 15:03 |  Podlahy

Tiché podlahy

Aby podlaha propouštěla zvuk směrem k nám nebo od nás co nejméně, je nutné, aby měla mít podlaha vyhovující technické parametry. Technicky to znamená, že strop spolu s podlahou, které oddělují místnosti ležící přímo nad sebou, musí být konstrukčně schopné zabránit vibrací zvuku narážející do podlahy a stropu.
Izolace zvuku podlah i stěn je běžná v nahrávacích studiích. Podlahy i stěny jsou vyrobeny materiálu ze zvukové neprostupnosti. Podlaha i strop musí tlumit či absorbovat zvuky, které se šíří hmotou všech vrstev stropu a podlahy.

Typ podlahy

Vzduchovou neprůzvučnost můžeme zlepšit zvýšením hmotnosti celé konstrukce a instalací těžké podlahy. Rozdíl v izolaci těžké a lehké plovoucí podlahy je v kvalitě použitého materiálu. Desky - které se na lehkou podlahu ukládají suchým procesem -- musí svými parametry odpovídat předpokládanému zatížení. Izolační materiál se správným poměrem pevnosti a pružnosti ovlivňuje míru odhlučnění.
Proto se k izolaci podlah používají desky polotuhé, které redukují šíření zvuku a zároveň snesou zatížení.
Příliš tvrdé desky zvukovou izolaci postrádají. Ke správné funkci plovoucích podlah přispívá i správné řešení detailů. Zejména je třeba věnovat pozornost oddělení roznášecích vrstev plovoucí podlahy od stěn, aby se zabránilo pronikání zvuku okolními cestami (stěnami či nosnou stropní konstrukcí). Roznášecí vrstvu je třeba pružně oddělit od okolních konstrukcí okrajovým páskem po celém obvodu stěn.využito textu http://www.podlahy.probytadum.cz/pokladka-udrzba/jen-doma-klidne-dupejte-sousede-to-neuslysi-ane
Autor: Irena Forejtová
Foto: archiv autorky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 minimaxicek123 minimaxicek123 | E-mail | Web | 15. března 2016 v 22:47 | Reagovat

Super článek o podlahách :-)

2 Jenn Jenn | 12. května 2016 v 8:04 | Reagovat

Vhodné izolace pro anhydritovou podlahu:

http://www.anhydrit-podlahy.cz/izolace

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama