Červenec 2012

Podklad podlah, staré domy

31. července 2012 v 13:07 Podlahy

Postup při odstranění staré podlahy v domech volíme podle materiáli podkladu,který se v místnosti nachází .

Ve starých bytových domech se často setkáváme s dřevěným záklopem podlahy, jako jsou prkna či trámky. Prkna která jsou pod podlahou mouhou být trouchnivá, vlivem dlouhodobě působící vlhkosti shnilá. Stará prkna či dřevěné desky pod podlahou bývají také prohnutá, zrkoucená či jinak deformovaná avlivem času a používání.
Pokud je podklad podlahy ve starých domech (někdy i nových) zkroucený či jinak znehodnocený, je lepší jej vytvořit celý záklop (podklad) podlahy nový. Podklad plovoucí podlahy se často skládá z podkladových trámků, zásypu podlahy (často se při stavbách domů používalo tzv.co zbylo -suť, škvára apod.) a to vše je překryto masivními prkny.

V dnešní době se používá stejný princip záklopu trámky - zásyp většinou LIAPOR (keramické kamenivo) -vrchní vrstva podlahy desky (OSB, MFP, dřevotříska popř.překližka, dle rozpočtu).

V některých případech je možné upustit pokládání trámků, ale to jen v případech,kdy nepotřebujeme podlahu příliš zvedat. Hovoříme tedy cca o 5 cm. Horní vrstva desek podlahy se pokládá ve dvou vrstvách do kříže a to nejlépe od síly desky 18mm, abychom co nejvíce předešli pružení podkladu.
Mezi kvalitní podlahy patří německá značka podlahy Rooms Floor.